هزینه نقشه یو تی ام

هزینه نقشه یو تی ام

با تهیه این نقشه موقعیت دقیق ملک با مختصات یو تی ام و همچنین مساحت دقیق و واقعی ملک و ابعاد ملک با دقت بالا حاصل می شود. نقشه یو تی ام اخیرا از طرف بسیاری از سازمان هایی از جمله شهرداری، اداره گاز، داگاه ها، اداره ثبت اسناد و غیره که به دلایل مختلفی از مالک در خواست می شود. تهیه این نقشه را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

وی با استفاده از این دوربین برداشت ملک را انجام می دهد و سپس برداشت های انجام شده را روی نقشه یک دو هزارم شهر جانمایی خواهد کرد. روش دیگری که کارشناس استفاده می کند با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه می باشد. و پس از برداشت چهار گوشه ملک ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. هزینه نقشه یو تی ام بر طبق تعرفه ای محاسبه می شود و به عواملی بستگی دارد.

نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام از جمله نقشه های پر کاربردترین نقشه ها در ادارات و سازمان های مختلف است. از جمله این ادارات اداره ثبت اسناد، شهرداری، جهادکشاورزی، اداره منابع طبیعی، مراجع قضایی و … می باشد. نقشه یو تی ام همان نقشه وضع موجود ملک با مختصات یو تی ام است. با تهیه این نقشه ابعاد، مساحت و از همه مهم تر موقعیت منحصر به فرد ملک به دست می آید. هزینه نقشه یو تی ام بر طبق تعرفه محاسبه می شود.

قیمت تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام بر اساس مختصات جهانی تهیه می شود. با تهیه این نقشه ابعاد، مساحت و موقعیت منحصر به فرد ملک معلوم می شود. این نقشه از جانب ادارات مختلف در خواست می شود. برای تهیه این نقشه لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. با مراجعه به این متخصص لازم است مبلغی به عنوان هزینه نقشه یو تی ام اخذ می شود. هزینه تهیه نقشه یو تی ام بر طبق تعرفه ای محاسبه می شود و به عواملی بستگی دارد که شامل:متراژ، شکستگی های ملک، محل قرار گیری ملک، مساحت ملک و … می باشد.

اهمیت نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام از جانب ادارات مختلف برای انجام امور مختلف در خواست می شود. تهیه نقشه یو تی ام کاربرد های بسیاری دارد. تهیه این نقشه مزایای بسیاری دارد که برخی از آن ها شامل:

  • سهولت تطبیق املاک
  • کم شدن اختلافات ملکی
  • معلوم شدن مساحت دقیق ملک
  • اثبات پلاک ثبتی ملک در جایگاه خود
  • مشخص شدن موقعیت دقیق ملک و بررسی موقعیت ملک
  • عدم تفاوت پلاک ثبتی ملک با املاک دیگر

شیوه های تهیه نقشه یو تی ام

برای تهیه این نقشه از روش های تخصصی استفاده می شود تا این نقشه با دقت بالا تهیه شود. لازم به ذکر است که حتما تهیه این نقشه را به فردی همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بسپارید تا در نتیجه این نقشه با کیفیت بالا تهیه شود. دو روش بردای تهیه این نقشه وجود دارد.

روش اول برای تهیه نقشه یوتی ام استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه است. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

روش دوم استفاده از دوربین توتال استیشن است. کارشناس با اتمام برداشت ترسیم نقشه یو تی ام و جانمایی آن بر روی نقشه یک دو هزارم را انجام خواهد داد.

هزینه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام عرصه

نقشه یو تی ام از عرصه ملک از جانب ادارات و سازمان های مختلف مورد در خواست قرار می گیرد. از جمله این ادارات می توان به اداره ثبت اسناد به جهت صدور سند تک برگ و شهرداری به جهت صدور جواز ساخت است.

برای تهیه نقشه یوتی ام از عرصه ملک لازم است به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص ابتدا عرصه ملک را برداشت خواهد کرد . در ادامه بعد از اتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. برای برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه و یا دوربین توتال استیشن استفاده می شود.

نقشه یو تی ام اعیان

در صورتی که ملک قولنامه ای باشد و سند رسمی نداشته باشد در نتیجه بر طبق ماده 147 در شرایط خاص می توان اقدام به اخذ سند رسمی برای ملک نمود. در واقع ممکن است دسترسی به مالک رسمی ممکن نباشد در این صورت می توان با توجه به این ماده سند رسمی برای ملک اخذ نمود.

برای تهیه نقشه یو تی ام اعیان و عرصه لازم است به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود. این متخصص ابتدا عرصه ملک را برداشت خواهد کرد و در ادامه اعیان را برداشت خواهد کرد. بااتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. در نتیجه بر طبق ماده 147 سند تک برگ برای ملک صادر می گردد.

نقشه یو تی ام ملک مشاعی

اسناد قدیمی معایبی دارند و استفاده از آن ممکن است باعث مشکلاتی شود. برای اسناد قدیمی ملک مشاعی تنها یک سند وجود دارد و در آن به مالکیت شرکای ملک اشاره می شود و سهم هر یک از افراد معلوم نمی باشد. بنابراین برای اینکه بتوان مالکیت خود را از ملک مشاعی مشخص نمود و برای سهم خود سند اخذ نمود لازم است سند تک برگ برای ملک اخذ شود. برای اخذ این سند مراجعه به اداره ثبت اسناد ضروری است.

بنابراین با مراجعه به اداره ثبت اسناد لازم است مدارکی را تهیه و به اداره ثبت اسناد ارائه داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. برای تهیه این نقشه کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام برای املاک مشاعی با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام گوشه ها و شکستگی های قطعه مشاعی را به طور مجزا برداشت خواهد کرد. و سپس برای ملک مادر نیز مانند قطعه مشاعی برداشت انجام خواهد داد. در ادامه نقشه یو تی ام ملک مشاعی که در آن موقعیت دقیق قطعه مشاعی درون ملک مادر به طور دقیق مشخص می گردد، ترسیم می شود. این نقشه به اداره ثبت اسناد ارائه می شود و در نتیجه سند تک برگ برای هر یک از قطعات ملک مشاعی صادر می شود.

نقشه یو تی ام ملک مشاعی

نقشه یو تی ام ملک مشاعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما