هزینه انجام نقشه برداری یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری

هزینه انجام نقشه برداری یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

هزینه انجام نقشه برداری یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری به  متراژ زمین و نوع پروژه بستگی دارد. و با توجه به شرایط توپوگرافی قیمت ملک هزینه اعلام می شود. که امروزه جزء مدارک اصلی و مهم برای هر ملکی بشمار می رود. و برای انجام امور اداری مربوط به ملک باید با استفاده از این نقشه یو تی ام موقعیت ملک مشخص شود. و این نقشه به همراه مهر و امضا کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی برای انجام امور اداری دارای اعتبار است.

نقشه برداری یو تی ام

برای تهیه نقشه یو تی ام از یک ملک باید در ابتدا فرمت مد نظر سازمان مشخص شود. تا با توجه به این فرمت مد نظر برداشت مختصات انجام شود. و در حالت کلی نقشه یو تی ام به منظور تعیین موقعیت دقیق ملک بر روی کره زمین انجام می شود. که بر اساس سیستم مختصات یو تی ام این کار انجام می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از ملک باید در ابتدا مختصات های گوشه های ملک بر اساس سیستم مختصات یو تی ام مشخص شود. و بر اساس این سیستم مختصات یو تی ام ترسیم نقشه ملک انجام می شود.

در نهایت نقشه ای از ملک به دست می آید که دارای حداقل چهار مختصات منحصر به فرد است که این مختصات ها موقعیت ملک را بر اساس سیستم مختصات یو تی ام با در نظر گرفتن کلیه زوایا بر روی کره زمین مشخص می کنند. و این نقشه یو تی ام در نهیات بعد از انجام کارتوگرافی و درج مختصات های یو تی ام گوشه های ملک در نقشه چاپ و توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می شود این نقشه یو تی ام پایه و اساس کار سند از نوع سند تک برگ است که باید حتما تهیه و در سیستم کاداستر کشور ثبتی شود تا برای موقعیت مشخص شده سند تک برگ صادر شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما